Przesyłamy serdeczne pozdrowienia z narady: AKTYWIZACJA – WSPÓŁPRACA – INTEGRACJA! Samorządy w działaniu na rzecz profilaktyki uzależnień w Wyszkowie
Instytut Nowej Kultury miał zaszczyt zorganizować w dn. 18-19 marca 2025 to ważne wydarzenie wspólnie z Urzędem Miejskim w Wyszkowie. Spotkanie otworzyła Pani Naczelnik Marta Wildangier-Ciuraj, która powitała wszystkich zebranych i ukazała idee przyświecające naradzie. Jolanta Terlikowska z uznaniem zauważyła, że ze strony Gminy Wyszków w spotkaniu poza specjalistami udział wzięło kierownictwo urzędu z Burmistrzem Piotrem Płochockim na czele, co potwierdziło najwyższą rangę szkolenia. Ponadto w naradzie udział wzięli specjaliści z powiatu wyszkowskiego oraz z okolicznych i dalszych gmin i miast.
Uczestnicy (w liczbie ponad 60 osób) ochoczo odpowiedzieli na zaproszenie i chętnie uczestniczyli w zajęciach: nie tylko w wykładach, ale również w warsztatach. Np. Podczas gry szkoleniowej przygotowywali w grupach kampanię, którą potem omawiali i prezentowali zebranym. Zamieszczone zdjęcia oddają zaangażowanie i kapitalne pomysły poszczególnych grup
Cele narady:
- Podniesienie jakości i skuteczności działań profilaktycznych
- Współpraca i wymiana doświadczeń w zakresie realizacji gminnych programów profilaktyki uzależnień
- Integracja samorządowców oraz ekspertów ds. profilaktyki uzależnień
- Podniesienie kompetencji osób realizujących gminne programy profilaktyczne
W naradzie udział wzięli:
- Burmistrzowie, wójtowie i radni
- Członkowie Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
- Osoby zajmujące się w jednostkach samorządu terytorialnego obszarem przeciwdziałania uzależnieniom
- Przedstawiciele organizacji pozarządowych zaangażowanych w realizację działań profilaktycznych
Pierwszy dzień narady poprowadzili:
Jolanta Terlikowska, MBA, Andrzej Wojciechowski, dr Paweł Filipczak.
W drugim dniu szkolenia swoje zajęcia poprowadzili: prof. Magdalena Szafranek z dr. Pawłem Filipczakiem oraz Sylwester Lewandowski.
To spotkanie to wyjątkowa okazja do wzmocnienia działań profilaktycznych oraz współpracy na poziomie lokalnym i ogólnopolskim. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i inspirujące dyskusje!
Należy dopowiedzieć, że uczestnicy szkolenia zostali ciepło przyjęci przez pracowników
Adzikowy Dworek k. Wyszkowa, w którym odbywała się Narada.
Dziękujemy serdecznie Gospodarzom z Urzędu Miejskiego w Wyszkowie za wspaniałą współpracę przy organizacji tego wydarzenia!
Zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.